czwartek, 20 kwietnia 2017

#1 "MARGO" - Tarryn Fisher

Tytuł : Margo
Autor: Tarryn Fisher
Wydawnictwo : SQN
Ilość stron: 347
Ocena: 9/10
Rok wydania:  2017
"Czasami, ratując kogoś innego, ratujesz też trochę samego siebie. Kochając kogoś innego i nie oczekując niczego w zamian, uczymy się kochać siebie. Może to ten zwykły akt działania na innych sprawia, że czujemy się lepiej we własnej skórze." 
W Bone jest dom.
W domu mieszka dziewczyna.
W dziewczynie mieszka ciemność…
Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem”. Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą.

Dziewczyna trzyma się na uboczu, dni spędza w samotności. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, kiedy poznaje Judaha – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim, odkrywa przed Margo świat,  jakiego dotąd nie znała.

Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie,  aby wytropić morderców. I przykładnie ukarać… „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból”. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło,  dziewczyna nie zdaje sobie sprawy,  jaką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.
Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.Książka "Margo" była moją pierwszą książką jako thriller .Sięgnęłam po nią ponieważ zebrała ona wiele pozytywnych opinii. Poza tym zainteresował mnie opis.


Margo mieszka w miasteczku Bone, swój dom zabity dechami nazywa 'pożeraczem',  jej pogrążona w depresji matka na życie zarabia prostytucją.  Margo jest tylko tłem, dodatkiem, przypadkiem, dzieckiem, którego nie miało być, a które teraz zawadza i stwarza problem. Wszystko zmienia się w chwili, gdy poznaje Judaha, starszego chłopaka z sąsiedztwa, który potrafi odnaleźć piękno w zwyczajności. Kiedy ginie znajoma dziewczynka, Margo z pomocą Judaha rozpoczyna prywatne śledztwo, które doprowadzi ją do odkrycia prawdy o samej sobie. Dziewczyna postanawia mścić się na ludziach, którzy krzywdzą innych. Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Śmierć za śmierć. 


Dziewczyna zabrała się do tego od złej strony. Sprawiedliwość jest kwestią bardzo sporną, a Margo wzięła na siebie ciężar jej wymierzania. Po wszystkich okropnościach, jakich doświadczyła, pojawiła się w niej myśl, że być może ma prawo, aby osądzać innych, aby sama wymierzać kary. Robi to co według niej jest słuszne. 


Czytając książkę myślałam sobie, co może być dalej, ale jej się przewidzieć nie da..wszystko dzieje się zupełnie inaczej. Mimo wszystkiego co działo się w tej książce ja uważam, że główna bohaterka jest niezwykle silną psychicznie osobą i momentami jej tego bardzo zazdrościłam. 


Książka zdecydowanie zalicza się do moich ulubionych.

Jest godna polecenia, jeżeli jesteście gotowi na poznanie historii okropnej, ale jednocześnie prawdziwej i intrygującej, nie wahajcie się sięgnąć po Margo.


Walczcie o siebie. Macie prawo żyć i żyć dobrze. Odziedziczycie wady i stworzycie własne. Nie ma w tym nic złego. Użyjcie ich do przetrwania. Nie zabijajcie innych; nie zabijajcie siebie. Z odwagą sięgajcie po miłość. A przede wszystkim, nie wstydźcie się swojego pochodzenia i swoich błędów. Miłość w swej ślepocie was wskrzesi.Natalia  : )


Udostępnij ten wpis

12 komentarzy :

 1. Wspaniała recenzja. Ja również dałam tej książce 9 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie Rybko <3 trzymaj tak dalej ! <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej książki i nie ukrywam, że wgl mnie jak do tej pory nikt nie umial do niej zachęcić. Wzbudziłaś we mnie ciekawość. Mimo, iż podejrzewam jak mogło sie to skończyć. Tak trzymaj!

  Pozdrawiam,
  bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dałaś mi dużą motywację do tego, żeby pisać tutaj dalej ! :) Dziękuję <3

   Usuń
 4. Oooo to koniecznie muszę przeczytać
  :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hoho :D Widzę taka sama ocena książki jak u mnie :D Zaskakujesz mnie kochana ;* Podobny gust, będę tu często zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo bardzo się cieszę <3 Buziaki Perełko :*

   Usuń

#75 "The Kissing Booth" Beth Reekles

"Nie każdy związek trwa wiecznie - tak dzieje się tylko w bajkach. "  Fascynujący, zmysłowy romans dla młodzieży autorstwa sie...

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.