czwartek, 1 marca 2018

#41 "Twoim śladem" A.Meredith Walters


Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem?

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/ksiazki/twoim-sladem.html


"Wszytko było czarne albo białe. Właście albo nie właściwe. stany pośrednie nie miały racji bytu." 


Aubrey nie miała łatwego życia, obwiniana przez rodziców o śmierć swojej młodszej siostry, postanawia zrobić wszystko, aby jej winy zostały odpuszczone. Dziewczyna studiuje psychologię i pragnie w przyszłości zostać terapeutką osób uzależnionych. Aby zrozumieć na czym polega praca z ludźmi po takich przejściach, przez najbliższe tygodnie pod okiem opiekunki uczęszcza do grupy dla właśnie takich osób. Tam poznaje Maxxa, chłopaka, który również tak jak ona nie miał łatwego życia i skrywa wiele tajemnic. Już od pierwszej chwili Aubrey wie, że ten zbuntowany i bardzo pewny siebie chłopak, chce by go tak postrzegano. Czy dziewczynie uda się pomóc chłopakowi i nie pozwoli by zniszczył sobie życie? A może są pewne sprawy, których nic już nie zmieni?

Książka ma dwóch narratorów Aubery i Maxxa i powiem szczerze, że bardzo lubię taki podział. Zwłaszcza, że w książce ich uczucia i sytuacje, jakie mają miejsce się dopełniają i nie ma żadnych luk w fabule, która moim zdaniem jest genialna. Dlaczego? Otóż autorka poruszyła bardzo poważny problem, jakim są narkotyki. Według mnie jest on opisany bardzo rzetelnie i dobitnie. Pokazane jest jak człowiek walczy sam ze sobą, aby nie wziąć znów tego świństwa lub jak próbuje tylko odbębnić terapię. Do tego wszystkiego autorka skupiła się też bardzo głęboko na uczuciach i emocjonalność bije z tej książki w każdym rozdziale.

"Przegapisz niejedno w życiu, jeśli nie zdobędziesz się na to, by spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa i dostrzec piękne rzeczy w najmniej spodziewanych miejscach. To co złożone, nie musi być złe czy brzydkie. To właśnie skomplikowanie nadaje rzeczom wartość."

Kreacja bohaterów  jest bardzo dobra, są bardzo realistyczni oraz charakterystyczni. Oboje z własnym bagażem doświadczeń, chcą jak najdalej uciec od bolesnych wspomnień. Niestety każdy w inny sposób. Aubrey chce pomagać ludziom z problemami, za to Maxx, sam w te problemy się pakuje. Bardzo polubiłam Maxxa, a może i nawet pokochałam, bo tak naprawdę to wspaniały i wartościowy młody mężczyzna z ogromnym talentem, który gdzieś na swojej życiowej drodze pobłądził. W Aubrey widzi światełko nadziei, że i jemu się uda. Tylko czy to wystarczy?

Uwierzcie mi na słowo, że jest to świetna książka i na dodatek napisana w genialny sposób. „Twoim śladem” to wspaniała i klimatyczna historia. Autorka przeniosła mnie w zupełnie nieznany mi świat  pełny narkotyków oraz łatwego seksu. Nie mogę zapomnieć również, że to wspaniała opowieść o trudnej miłości, która niekoniecznie musi mieć happy end. Autorka momentami miażdżyła moje serce, a emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury są wręcz nie do opisania. Była radość, złość, bezradność, żal, pojawiały się także łzy wzruszenia. Czy można uzależnić się od historii dwójki młodych osób? Zdecydowanie tak! Polecam!

Tytuł: Twoim śladem
Autor: A.Meredith Walters
Wydawnictwo: YA!
Ilość stron: 479
Ocena: 10/10
Udostępnij ten wpis

3 komentarze :

 1. "Twoim śladem" było świetne :D Mądra młodzieżówka, która daje nieco do myślenia. Niestety drugi tom już mnie tak bardzo nie zachwycił :(

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. W zeszłym roku czytałam i bardzo mi się podobała. Była bardzo dojrzała jak na Young Adult. Cieszy mnie to, że coraz więcej autorów dotyka trudnych tematów, a nie tylko imprezy i szkoły.

  Pozdrawiam
  Kasia z mowmikate

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od dawna planuję. Moje klimaty i na pewno mi sięspodoba.
  pozdrawiam,
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

#109 Katarzyna Michalak "Promyk Słońca"

"Dlaczego nie można otwarcie poprosić o miłość, jeśli chce się kochać, o pomoc, jeśli się jej potrzebuje, o przyjaźń jeśli czuje si...

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.