piątek, 21 grudnia 2018

#102 "W blasku nocy" Trish Cook
Dałeś mi cały świat.Nauczyłeś mnie żyć.


W blasku nocy to opowieść o nastoletniej Katie Price, która choruje na  XP. To rzadka choroba dotykająca zaledwie jedną osobę na milion, przez którą nawet krótkie wystawienie skóry na promienie słoneczne może w konsekwencji doprowadzić do śmierci. Dlatego Katie żyje tylko w nocy, nie ma tak naprawdę życia towarzyskiego, towarzyszy jej tylko jedna przyjaciółka i kochany tata. Ale pewnego dnia spotyka Charliego, którego obserwowała od dziecka przez okno. A Charlie zdaje się być nią zafascynowany, nawiązują ze sobą kontakt i... I chociaż to piękna, romantyczna okoliczność, choroba Katie cały czas czai się w pobliżu i nie daje o sobie zapomnieć nawet na chwilę. Nastolatka wie, że każdy dzień, czy może raczej noc, to dla niej dar i stara się z niego korzystać, wreszcie naprawdę korzystać. Czy choroba dziewczyny stanie na drodze do szczęścia ?

Autorka napisała powieść tak wzruszającą, że brak mi odpowiednich słów, by opisać to, co czułam, przeżywając  z bohaterami, a zwłaszcza z bohaterką, jej życie. Cała powieść napisana jest tak cudownym językiem, niby prostym, a trafiającym w samo serce. Nie znajdziecie tu niepotrzebnych słów czy opisów,  wszystko jest napisane prosto, tak, by czytelnik czuł się częścią fabuły. 

Trish Cook wykreowała fantastycznych bohaterów. Katie, dziewczyna stanowiąca wzór do naśladowania, zaskakuje optymizmem i poczuciem humoru. Nie boi się świata otwarcie wyzywając go na pojedynek i chociaż czuje ograniczenie za dnia - wcale nie załamuje przez to rąk. Walczy, tak dzielnie i prawdziwie, że chwyta przy tym za serce. Z ironią opowiada o swojej chorobie, z dystansem podchodzi do przyszłości i otwiera się na Charliego, który wydaje się przy niej zwykłym chłopakiem, nie będącym w stanie przyćmić wewnętrznego blasku dziewczyny. Charlie jest jednocześnie sympatycznym, prostym chłopakiem z sercem na dłoni. Ale nie o niego tutaj chodziło.

Podsumowując "W blasku nocy" to powieść krótka, ale pełna akcji. Dojrzała, motywująca, skłaniająca do myślenia.  Książka bardzo mi się podobała. Kiedy zakończyłam lekturę i otarłam łzy, z miejsca  zaczęłam oglądać film!  W blasku nocy  to historia szczera i prawdziwa, która pozostaje z nami na długo. Dlatego serdecznie polecam Wam tę powieść! 

Tytuł:  W blasku nocy 
Autor:   Trish Cook 
Data wydania: 11 lipca 2018
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron:  240


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Jaguar

Udostępnij ten wpis

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

#109 Katarzyna Michalak "Promyk Słońca"

"Dlaczego nie można otwarcie poprosić o miłość, jeśli chce się kochać, o pomoc, jeśli się jej potrzebuje, o przyjaźń jeśli czuje si...

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.