wtorek, 2 maja 2017

#3 "Już mnie nie oszukasz" Harlan Coben

Tytuł: Już mnie nie oszukasz
Autor: Harlan Coben 
Wydawnictwo: Albatros 
Ilość stron: 414 
Rok wydania: 2017
Ocena: 9/10 "Kłamstwa nigdy nie umierają. Możesz chwilowo je zatuszować, jednak zawsze znajdą sposób, aby znów się ujawnić."

BĘDZIESZ MUSIAŁ SIĘ ZASTANOWIĆ NAD TYM, W CO MOŻESZ WIERZYĆ I KOMU POWINIENEŚ UFAĆ…
Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.Główna bohaterka Maya Stern bardzo przekonująco dotyka granic szaleństwa. Prawda okazuje się mieć wiele pokładów, zaś tajemnice wychodzą z kolejnych tajemnic. Akcja  dziejąca się na naszych oczach poddana zostaje próbie przeszłości. Wszystko ma swoje wytłumaczenie w tym, co było wcześniej. I znów tajemnica goni tajemnice, a ich odkrywanie to wyjątkowy trudny proces. Ci, którzy byli bliscy , okazują się mieć drugą twarz. Już nie tak pozytywną i otwartą na prawdę.

Za namową znajomej, Maya instaluje w domu ukrytą kamerę, ponieważ przeczuwa, że jej również może grozić jakieś niebezpieczeństwo. Pewnego dnia, podczas przeglądania nagrań odkrywa, że na jednym z nich jej rzekomo martwy mąż bawi się w salonie z ich dwuletnią córką. Maya nie może uwierzyć własnym oczom, więc wszczyna prywatne śledztwo, mające rozwikłać tę zagadkę. W grę wchodzą dwie opcje: albo jej ukochany jakimś cudem żyje,  albo ktoś pogrywa z nią w bardzo brutalną grę. W toku dochodzenia Maya dokopuje się do przeszłości Joego i odkrywa wiele nieprzyjemnych faktów. 

Po raz drugi czuję sie oszukana przez Harlana Cobena! Przez pierwszą połowę książki zawsze próbuję zagłębić się możliwie jak najlepiej w temat, później mój mózg stara się rozwiązać zagadkę, poznaję nowe fakty, intryga nabiera wyrazu, pojawiają się nowe osoby, które dodają kolejne wskazówki, wszystko się pięknie układa, już klepię się po plecach pochwalnie, że tym razem rozszyfrowałam autora zanim powieść dobiegła końca. I wtedy on to znowu robi. Omamił mnie, zamydlił oczy, namieszał w głowie, a potem poskładał misterną konstrukcję w jedną, zgrabną całość i podał na tacy.  Znowu całą moja pracę przekreśla jednym zdaniem, a fabuła obiera zupełnie inny bieg. Nie wiem jak on to robi, że wszystko trzyma się kupy. Największym plusem tej historii jest budowanie napięcia i doskonałe tłumaczenie. Ważne jest, aby tłumacz przekazał to wszystko, co jest trudne do uchwycenia w treści. 

"Już mnie nie oszukasz" pochłania się szybko, nawet zbyt szybko, ale tak jest z dobrymi książkami.  Tutaj nic nie jest oczywiste, a każda strona to kolejna niewiadoma. Bardzo Polecam! : ) 
Ja zdecydowanie sięgnę po resztę książek tego autora! :)) 

Natalia :) "Kiedy znasz stawkę i rozumiesz prawdziwy cel swojej misji, zyskujesz dodatkową motywację. Jesteś bardziej skupiony. Odrzucasz wszystko, co cię rozprasza. Masz jasność celu. Nabierasz siły."
Udostępnij ten wpis

9 komentarzy :

 1. No cóż. Jesteś niesamowita! :D Teraz to aż sprawdziłam czy jest u mnie w bibliotece! Na szczęście jest, ale wypożyczona. Będę teraz śledzić stronę kiedy ktoś odda :D No i lecę po nią od razu jak tylko będzie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha musisz koniecznie przeczytać, a potem się bierzemy za promyczka ! <3

   Usuń
 2. Kochana ! Normalnie musze jak najszybciej sięgnąć po jego książki a zwłaszcza tą ! ;) na półce czekają dwie, ale akurat tej nie mam ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Świetne zdjęcia Rybko ! <3

   Usuń
  2. Zacznij od "Nieznajomy", a potem " Już mnie nie oszukasz" <3 KOcham !!!! <3

   Usuń
 3. Rewalecja!!!skłoniłaś mnie córeczko do przeczytania,jesteś Wielka!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Musze w końcu przeczytać jakąs książkę tego autora! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Koniecznie ! :) Mam nadzieję, ze i Tobie się spodoba <3

   Usuń

#75 "The Kissing Booth" Beth Reekles

"Nie każdy związek trwa wiecznie - tak dzieje się tylko w bajkach. "  Fascynujący, zmysłowy romans dla młodzieży autorstwa sie...

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.