poniedziałek, 8 maja 2017

#4 "Maybe Someday" Colleen Hoover


Tytuł: Maybe Someday
Autorka: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13 maj 2015 rok
Liczba stron: 440
Ocena: 10/10 
"Ludzie nie wybierają, w kim się zakochują.  Mogą jedynie wybrać, kogo dalej będą kochać." 
„Maybe Someday” to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”.

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.
Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…to książka o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.

„O wiele trudniej jest wygrać walkę z własnym sercem”.

Colleen Hoover jest jedną z moich ulubionych pisarek. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki potrafi przelać emocje na papier oraz to, że w jej książkach nic nie wydaje się w jakikolwiek sposób wymuszone. „Ugly Love” była pierwszą książką po jaką sięgnęłam i muszę powiedzieć, że ta całkowicie mnie oczarowała. 
Bardzo chętnie sięgnęłam po kolejne książki tej wspaniałej kobiety . Wiem, że cokolwiek powiem o Maybe someday to i tak nie odda emocji, które mi towarzyszyły podczas czytania, bo to jedna z tych powieści, które się przeżywa i chłonie całym sobą. Bawi do łez tylko po to, by za chwilę złamać serce. I nawet jeśli się śmiejesz, to jest to uśmiech przez łzy, bo słynne zdanie „i żyli długo i szczęśliwie” nie jest przewidziane dla tych osób. A wszyscy tutaj zasługują na swoje szczęśliwe zakończenie.

Ride jest utalentowanym muzykiem, który pięknie gra na gitarze. Jednak od jakiegoś czasu nie napisał żadnej piosenki. Ćwicząc na balkonie, zauważa dziewczynę z sąsiedztwa, śpiewającą do jego... muzyki. Postanawia ją poznać. 

Sydney wyrosła w kochającym domu, jako rozpieszczona jedynaczka, ale tylko z pozoru. Była najukochańszą córeczką dopóki postępowała zgodnie z życzeniami rodziców. Gdy rzuciła studia otrzymała, to czego pragnęła - samodzielność. Przynajmniej tak myślała. W rzeczywistości tkwiła w związku bez przyszłości i sieci kłamstw utkanych przez jej najbliższych..Sydney ma chłopaka i stabilne życie. Na pozór, bo nagle wszystko wywraca się do góry nogami.

Ride i Sydney spotkali się w złym momencie. Cały czas coś ich do siebie ciągnie, mimo że starają się odepchnąć to uczucie bardzo daleko. 

Wspaniała, fascynująca i cudowna, pełna rozterek i uczuć, które nie miały prawa zaistnieć – taka właśnie jest Maybe Someday. Fenomenalna..jest brutalnym przypomnieniem, że życie to nie bajka i wszystko w nim może pójść nie tak. Powiedzenie „na zawsze i na wieczność” nie znajduje tu zastosowania, kiedy w życiu wszystko może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni.

Zastanawialiście się może kiedyś, jak to się dzieje, że Colleen Hoover potrafi w swoich książkach poruszyć tak trudne tematy w sposób tak naturalny, a zarazem tak piękny i rzeczywisty? Ponieważ ja zastanawiam się ciągle i nigdy nie podejrzewałam, że ktoś jest w stanie zrobić to tak idealnie… 

Zachęcić Was wszystkich do przeczytania . Funduje czytelnikom cały wachlarz emocji, daje coś jeszcze: sprawia, że chcemy jeszcze intensywniej odczuwać własne życie. I za tę inspirującą dawkę optymizmu, mimo wielu smutnych chwil w życiu bohaterów. 

Natalia :)
Udostępnij ten wpis

8 komentarzy :

 1. Pisz mi więcej, to nie zarobię na książki ! :* :* :* <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaaha :D Ale Ty Mnie i tak mega Kochasz <3

   Usuń
 2. Kocham Colleen Hoover ❤ jej książki są niesamowite i poruszają dogłębnie.

  Pozdrawiam,
  bookwormpl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Od tej książki zaczęła się moja historia z tą Panią. Uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Czeka na swoją kolej <3 :D

  OdpowiedzUsuń

#75 "The Kissing Booth" Beth Reekles

"Nie każdy związek trwa wiecznie - tak dzieje się tylko w bajkach. "  Fascynujący, zmysłowy romans dla młodzieży autorstwa sie...

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.