niedziela, 11 lutego 2018

#38 "Obsesja" Katarzyna Berenika Miszczuk


Ponure korytarze szpitalnego oddziału psychiatrii i niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela. Wygląda na to, że doktor Joanna Skoczek znalazła się w niebezpieczeństwie. Joanna Skoczek odbywa rezydenturę na oddziale psychiatrii warszawskiego Szpitala Wschodniego. Podczas gdy ponure szpitalne korytarze same z siebie przyprawiają o gęsią skórkę, w podziemnym magazynie zostaje znaleziony trup jednej z pacjentek. Z oględzin wynika, że powrócił seryjny morderca kobiet, poszukiwany przez policję od trzech miesięcy. W dodatku Asia otrzymuje ostatnio niepokojące listy od anonimowego wielbiciela.

źródło opisu: www.azymut.pl

"– Bo mogę. Tak po prostu. Jedno krótkie zdanie składające się z dwóch słów. W sumie dlaczego nie? Jakaś metoda w tym szaleństwie była." 

Joanna Skoczek to młoda rezydentka na oddziale psychiatrycznym w jednym z warszawskich szpitali. Nie dość, że pani doktor musi poradzić sobie z życiowymi zawirowaniami, to jeszcze zaczyna dostawać w pracy coraz bardziej niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela, którym może być w zasadzie każdy. Na dodatek w szpitalu zostają znalezione zwłoki zamordowanej kobiety. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a Aśka coraz bardziej przestraszona. Czy i jej coś zagraża?

W powieści nie zabrakło odpowiedniego klimatu. Czuć napięcie i niebezpieczeństwo wiszące w powietrzu. W miarę postępowania fabuły rósł niepokój i siedziałam jak na szpilkach, czekając aż morderca zaatakuje. Czy wiedziałam kto jest mordercą? Na początku byłam przekonana, że wiem, ale potem okazało się, że byłam w ogromnym błędzie. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że TA osoba jest psychopatycznym oprawcą. Pod tym względem autorka zaserwowała mi świetne rozwiązanie akcji i niemałe zaskoczenie. Miszczuk umiejętnie zwodziła mnie przez całą książkę.

Katarzyna Berenika Miszczuk zapewne przez fakt, bycia lekarzem świetnie opisuje miejsce akcji, relacje panujące między personelem i pewnie dzięki temu całą książka jest tak bardzo rzeczywista dla czytelnika. Autorka również świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak skutecznie wciągnąć w akcję i całą intrygę. Podczas czytania jesteśmy dokładnie tam, gdzie doktor Skoczek: w szpitalnej szatni, w mieszkaniu z kotem. 

Bohaterowie są świetnie wykreowani. Joanna jest psychiatrą, jej kontakt z pacjentami jest naturalny, a myśli w pełni zrozumiałe, nawet te lekko sarkastyczne uwagi. Miła, niezależna i łatwo ją polubić. Asia nie szukała na siłę miłości, a wręcz stroniła od randek z mężczyznami, choć na brak adoratorów nie mogła narzekać. Wielokrotnie rozśmieszyła mnie swoim zachowaniem.  Postacie drugoplanowe, również zasługują na uznanie. Ich nienaganna kreacja, barwność, wyrazistość, autentyczność pozwala czytelnikowi na pełne zaangażowanie się w całą historię.


Czuję się w pełni usatysfakcjonowana lekturą. Dobrze napisana, przemyślana. Od pierwszej strony w wielkim przejęciem śledziłam losy Joanny i pozostałych bohaterów i mimo że czasami akcja zwalniała to tylko po to, aby za chwilkę znów przyspieszyć. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka i uważam, że czas z nią spędzony nie należy do zmarnowanego. Serdecznie wam polecam ! 

Tytuł: Obsesja
Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk 
Wydawnictwo: W.A.B
Ilość stron: 416
Rok Wydania:  27 września 2017
Ocena: 10/10

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu W.A.B!


Udostępnij ten wpis

7 komentarzy :

 1. Wow! Cudowna recenzja! Narobiłaś mi wielkiej ochoty na tę książkę. Do tej pory czytałam tylko jedną powieść tej autorki, która nie bardzo mi się podobała. Mam jednak nadzieję, że ta będzie o niebo lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam inną ksiązkę tej autorki, nie byłam zachwycona ;> ale skoro "Obsesja" jest dobra to być może przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem czy komukolwiek udało się odgadnąć tożsamość mordercy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest już na mojej półce i odkładam w czasie jej lekturę, ale jak widać to błąd! Muszę w końcu po nią sięgnąć :)
  PS. dołączyłam do grona obserwatorów :)
  PS2. zapraszam też do mnie: aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest dreszczyk to i są emocje! Nie wiem co mi się z początkiem roku stało, ale najchętniej czytałabym tylko kryminały i thrillery:)

  buziaki!♥

  OdpowiedzUsuń
 6. To było moje pierwsze spotkanie z autorką i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O mam ją na swojej półce. Lubię pióro autorki i mam nadzieję, że równie mocno jak Tobie i mi się spodoba Obsesja. ;)

  OdpowiedzUsuń

#109 Katarzyna Michalak "Promyk Słońca"

"Dlaczego nie można otwarcie poprosić o miłość, jeśli chce się kochać, o pomoc, jeśli się jej potrzebuje, o przyjaźń jeśli czuje si...

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.